Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Aktualności InE
dodano: 2016-09-15
Bieżące wiadomości na temat działalności Fundacji znajdują się na profilu Facebook InE oraz naszych portalach: www.adaptcity.pl; www.chronmyklimat.pl; www.natura2000.org.pl. ZAPRASZAMY  więcej »
Ogłoszenie o wyborze oferty
dodano: 2016-09-14
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju informuje, że do wykonywanie usług doradczych w zakresie planowania strategicznego przy przygotowaniu Strategii Adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawy w ramach projektu LIFE_ADAPTCITY_PL wybrano firmę GEOPROFIT Wojciech Dziemianowicz, ul. Wiązana 26F, 04-680 Warszawa.  więcej »
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje stratega do projektu LIFE_ADAPTCITY_PL
dodano: 2016-08-09
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju informuje, że zamierza dokonać wyboru z wolnej ręki oferty na wykonywanie usług doradczych w zakresie planowania strategicznego przy przygotowaniu Strategii Adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawy w ramach projektu LIFE_ADAPTCITY_PL.   więcej »
Ogłoszenie o wyborze audytora projektu LIFE+
dodano: 2016-07-18

Informujemy, że Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, lider projektu „LIFE_ADAPTCITY_PL-Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej i partycypacji społecznej” dokonał w dniu 18 lipca 2016 roku wyboru oferenta w zakresie wykonania usługi audytu finansowego ww. projektu. Wybrana firmą jest:

AUDIT LAB Sp. Z.O.O; DPC A.DANYLCZENKO I SPÓŁKA Sp. J, ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole, NIP 754-299-42-94, REGON 160298739, KRS 0000345080.

  więcej »
Nagrody w konkursie -Ochrona klimatu w Twojej okolicy- rozdane!
dodano: 2016-06-23

W środę, 15 czerwca 2016 roku, odbyło się uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom i osobom wyróżnionym w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy” realizowanym przez Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu Klimapolka.

  więcej »
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje audytora projektu LIFE+
dodano: 2016-06-20

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju informuje, że zamierza dokonać wyboru z wolnej ręki oferty na wykonywanie usług finansowego audytu zewnętrznego sprawozdania finansowego z wykonania projektu „LIFE_ADAPTCITY_PL".

  więcej »
Polityka klimatyczna szansą dla Polski-KLIMAPOLKA
dodano: 2016-05-19

Polityka klimatyczna, określana często jako „agresywna”, budzi obecnie coraz większe obawy i dyskusje, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa energetycznego czy rozwoju gospodarczego kraju. Pytanie – czy słusznie?

  więcej »
Konkurs OCHRONA KLIMATU W MOJEJ OKOLICY
dodano: 2016-04-04

Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych.

Młodzież będzie miała okazję zmienić się na chwilę w fotoreportera, filmowca, redaktora gazety, grafika, plastyka, poetę – wystarczy, że weźmie udział w naszym konkursie!

  więcej »
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje stażystów lub wolontariuszy.
dodano: 2016-03-07

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje stażystów lub wolontariuszy. Potrzebujemy pomocy w następujących realizowanych działaniach:

  więcej »
Jak rozmawiać z dziećmi o zmianach klimatu i rozwijać w nich więź z przyrodą
dodano: 2015-06-22
Na zlecenie Ministerstwa Środowiska Instytut na rzecz Ekorozwoju zorganizował spotkanie warsztatowe, podczas którego zaproszeni specjaliści i specjalistki ds. edukacji przyrodniczej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju wypracowali rekomendacje dotyczące materiałów do nauczania o zmianach klimatu, ich zapobieganiu i adaptacji do ich skutków dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci ze szkół podstawowych. Spotkanie odbyło się 22 maja w siedzibie ministerstwa w Warszawie. Na stronie dostępne jest siedmiostronicowe podsumowanie spotkania i wypracowane podczas niego zalecenia. 

  więcej »
Szukaj w serwisie
ADAPTCITY
Klimapolka
WZROST
DOKLIP
Agro
wlacz sie
Niskoemisyjna Polska 2050