Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Agruturystyka Przyjazna Naturze 2000
dodano: 2014-03-21
Instytut na rzecz Ekorozwoju podpisał umowę na realizację projektu "Agroturystyka przyjazna Naturze 2000".  więcej »
Okrągły stół ekspertów dotyczący ubóstwa energetycznego
dodano: 2014-02-10

W ramach projektu „Efektywność energetyczna” 31 stycznia 2014 roku Instytut na rzecz Ekorozwoju zorganizował okrągły stół ekspertów dotyczący problematyki ubóstwa energetycznego i efektywności energetycznej. Spotkanie, dzięki uprzejmości Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, odbyło się w sali konferencyjnej ministerstwa, a udział w nim wzięło kilkunastu znakomitych ekspertów z zakresu polityki społecznej i energetycznej, m.in. z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Instytutu Spraw Publicznych i Federacji Konsumentów.

  więcej »
Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Na co czekamy ?
dodano: 2013-12-12

Koalicja Klimatyczna i Konfederacja Lewiatan wystosowały wspólny apel do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie wdrażania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.

  więcej »
Stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące 19 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w Warszawie (COP19/CMP9)
dodano: 2013-11-07
Tuż przed rozpoczęciem kolejnego, 19 już spotkania stron Konwencji Klimatycznej, które ma odbyć się w Warszawie między 11 a 22 listopada 2013, świat międzynarodowej polityki potrzebuje maksymalnej mobilizacji i determinacji niezbędnej do rozwiązania najpoważniejszego problemu tego wieku – zmian klimatu.  więcej »
Szukaj w serwisie
Debata
DOKLIP
Niskoemisyjna Polska 2050
wlacz sie
Biogazownia
Natura 2000