Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Przez ekologię do wolności. Ruch ekologiczny a 25 lat przemian - refleksje na 25-lecie odzyskania suwerenności Polski.
dodano: 2014-09-26
Ministerstwo Środowisko i Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Badao nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem serdecznie zapraszają na debatę poświęconą miejscu i roli ruchu ekologicznego w zmieniającym się świecie.  więcej »
Instytut na rzecz Ekorozwoju rozpoczyna realizację projektu LIFE_ADAPTCITY_PL.
dodano: 2014-07-15
Instytut na rzecz Ekorozwoju wraz z Miastem Stołecznym Warszawa, Unią Metropolii Polskich oraz Verband Region Stuttgart przystąpiły do realizacji projektu LIFE_ADAPTCITY_PL. Projekt ma na celu przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu dla Warszawy. Będzie to pierwsza tego typu strategia w Polsce.  więcej »
Efektywność energetyczna w budownictwie jako narzędzie do walki z wykluczeniem energetycznym.
dodano: 2014-07-11

23 czerwca 2014 roku w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się seminarium eksperckie poświęcone roli efektywności energetycznej w przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu. Spotkanie otworzył i moderował Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a prezentacje wprowadzające wygłosili: Andrzej Kassenberg i Agnieszka Tomaszewska – Kula z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, Maciej Bukowski z Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych oraz Piotr Kurowski z  Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

  więcej »
Instytut na rzecz Ekorozwoju z Warszawy ogłasza nabór uzupełniający na Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego
dodano: 2014-05-15
W związku z realizacją projektu „Dobry Klimat dla Powiatów” (DOKLIP) Instytut na rzecz Ekorozwoju z Warszawy ogłasza nabór uzupełniający na Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego (LISO).   więcej »
Mechanizmy wsparcia na rzecz przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu
dodano: 2014-05-15

22 kwietnia w Instytucie na rzecz Ekorozwoju odbyło się spotkanie eksperckie poświęcone omówieniu propozycji mechanizmów wsparcia dla osób ubogich energetycznie wypracowanych w ramach projektu Instytutu na rzecz Ekorozwoju pn. „Efektywność energetyczna”. Podczas spotkania zaproponowana została także wstępna propozycja definicji zjawiska ubóstwa energetycznego w Polsce.

  więcej »
Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie Agroturystyka przyjazna Naturze 2000.
dodano: 2014-04-22
Jak wyróżnić się dzięki walorom przyrodniczym? Jak walory przyrodnicze zmienić w element atrakcyjności turystycznej? Jak można wykorzystywać i dbać o przyrodę zarazem? Jak tworzyć oferty turystyczne w ujęciu ponadregionalnym?   więcej »
Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Na co czekamy ?
dodano: 2013-12-12

Koalicja Klimatyczna i Konfederacja Lewiatan wystosowały wspólny apel do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie wdrażania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.

  więcej »
Szukaj w serwisie
DOKLIP
Chronmyklimat.pl
Agro
wlacz sie
Koalicja Klimatyczna
Niskoemisyjna Polska 2050
Biogazownia