Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Więcej kontroli nad Planami Gospodarki Niskoemisyjnej
dodano: 2015-05-07
Instytut na rzecz Ekorozwoju rozpoczął 1 kwietnia 2015r. realizację projektu „Kontrola obywatelska nad wdrażaniem polityki niskoemisyjnej”. Projekt realizują: Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki - lider oraz partnerzy - Instytut na rzecz Ekorozwoju i norweska organizacja Future in Our Hands. Projekt ma zwiększyć kontrolę obywatelską nad lokalną polityką klimatyczno-energetyczną i poprawić jakość Planów Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) gmin, w tym systemów zarządzania energią opisanych w PGN oraz udziału społecznego w tworzeniu i wdrażaniu PGN.  więcej »
Nowy projekt InE: Środy z Bollem
dodano: 2015-04-26
Wspólnie z Fundacją im. Heinricha Bölla przystąpiliśmy do realizacji kolejnego projektu. Środy z Böllem, bo taką nazwę ma nowe przedsięwzięcie, to cykl czterech spotkań z których każde będzie poświęcone jednemu z kluczowych obszarów niskoemisyjnej transformacji, i będą to: energetyka, transport, przemysł i odpady oraz tereny wiejskie wraz z leśnymi.  więcej »
Projekt "Włącz się": narada energetyczna w Zblewie
dodano: 2015-04-20
 W czwartek, 16 kwietnia br. w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Zblewie miało miejsce trzecie spotkanie energetycznej narady obywatelskiej. Obecny był na nim sekretarz gminy pełniący funkcję zastępcy wójta, pan Daniel Szpręga, który otworzył spotkanie potwierdzając, że dla władz gminy inwestycje w OZE są istotnym zagadnieniem oraz, że wypracowane wspólnie przez mieszkańców rekomendacje będą wykorzystane do planowania energetycznego w gminie.  więcej »
Informacja prasowa: Obywatele wygrali bitwę o OZE
dodano: 2015-02-20
Polscy posłowie odpowiedzieli na apele obywateli, którzy chcą mieć w swoich domach własne odnawialne źródła energii elektrycznej, czyli np. panele fotowoltaiczne. W głosowaniu, które odbyło się 20 lutego w godzinach porannych odrzucili wprowadzone w Senacie szkodliwe zmiany zmniejszajace wsparcie dla najmniejszych instalacji OZE i utrzymali w mocy poprawkę dającą obywatelom szanę na opłacalną produkcję energii. To ważny krok w kierunku budowy demokracji energetycznej w Polsce.  więcej »
Szukaj w serwisie
ADAPTCITY
DOKLIP
Chronmyklimat.pl
Agro
wlacz sie
Niskoemisyjna Polska 2050