Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Czego możemy się nauczyć od Stuttgartu o adaptacji do zmian klimatu? Relacja z wizyty studyjnej w ramach projektu ADAPTCITY
dodano: 2014-11-17
Dla wszystkich, którzy myśląc o Niemczech, widzą przestronny, przeniknięty ekologicznymi ideami Berlin i krajobrazy wypełnione wiatrakami, wizyta w Stuttgarcie musi być zaskoczeniem.  więcej »
Instytut na rzecz Ekorozwoju będzie opracowywać Powiatowy Programem Niskoemisyjnego Rozwoju (PPNR) dla powiatu starogardzkiego
dodano: 2014-10-27
20 października Instytut na rzecz Ekorozwoju, wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich i powiatem starogardzkim zorganizował konferencję otwierającą pracę nad Powiatowym Programem Niskoemisyjnego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego. Wzięło w niej udział ponad 40 osób reprezentujących władze lokalne, ze starostą Leszkiem Burczykiem na czele, przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych oraz obywatele. Konferencja odbyła się w siedzibie starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.  więcej »
Czy możliwe jest zdrowe społeczeństwo w gospodarce węglowej? Debata portalu Chrońmy klimat
dodano: 2014-10-13
Paneliści debaty on-line zorganizowanej 9 października w ramach portalu Instytutu na rzecz Ekorozwoju „Chrońmy klimat” dyskutowali o wpływie gospodarki węglowej na zdrowie polskiego społeczeństwa. Wnioski są alarmujące - co dziesiąty zgon w Polsce związany jest z niską jakością powietrza, a zewnętrzne koszty zdrowotne energetyki węglowej wynoszą kilka miliardów euro w skali roku.  więcej »
Instytut na rzecz Ekorozwoju rozpoczyna realizację projektu LIFE_ADAPTCITY_PL.
dodano: 2014-07-15
Instytut na rzecz Ekorozwoju wraz z Miastem Stołecznym Warszawa, Unią Metropolii Polskich oraz Verband Region Stuttgart przystąpiły do realizacji projektu LIFE_ADAPTCITY_PL. Projekt ma na celu przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu dla Warszawy. Będzie to pierwsza tego typu strategia w Polsce.  więcej »
Szukaj w serwisie
DOKLIP
ADAPTCITY
Chronmyklimat.pl
Agro
wlacz sie
Niskoemisyjna Polska 2050
Koalicja Klimatyczna