Zrównoważony rozwój (ekorozwój)
to strategia osiągania godnego życia w ramach tego, co jest fizycznie i biologicznie możliwe. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest integracja działań politycznych, gospodarczych i społecznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej. więcej »
wersje językowe: PolskiEnglish
Aktualności
Projekt "Włącz się": narada energetyczna w Zblewie
dodano: 2015-04-20
 W czwartek, 16 kwietnia br. w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Zblewie miało miejsce trzecie spotkanie energetycznej narady obywatelskiej. Obecny był na nim sekretarz gminy pełniący funkcję zastępcy wójta, pan Daniel Szpręga, który otworzył spotkanie potwierdzając, że dla władz gminy inwestycje w OZE są istotnym zagadnieniem oraz, że wypracowane wspólnie przez mieszkańców rekomendacje będą wykorzystane do planowania energetycznego w gminie.  więcej »
Informacja prasowa: Obywatele wygrali bitwę o OZE
dodano: 2015-02-20
Polscy posłowie odpowiedzieli na apele obywateli, którzy chcą mieć w swoich domach własne odnawialne źródła energii elektrycznej, czyli np. panele fotowoltaiczne. W głosowaniu, które odbyło się 20 lutego w godzinach porannych odrzucili wprowadzone w Senacie szkodliwe zmiany zmniejszajace wsparcie dla najmniejszych instalacji OZE i utrzymali w mocy poprawkę dającą obywatelom szanę na opłacalną produkcję energii. To ważny krok w kierunku budowy demokracji energetycznej w Polsce.  więcej »
Wersja robocza „Diagnozy” dla powiatu starogardzkiego jest już gotowa
dodano: 2015-02-19

 

Zakończył się pierwszy etap prac nad Pilotażowym Programem Niskowęglowego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego. Jego efektem jest dokument „Diagnoza” opisujący stan aktualny oraz wynikające z niego konsekwencje dla tworzenia i wdrażania PPNR.

  więcej »
Czego możemy się nauczyć od Stuttgartu o adaptacji do zmian klimatu? Relacja z wizyty studyjnej w ramach projektu ADAPTCITY
dodano: 2014-11-17
Dla wszystkich, którzy myśląc o Niemczech, widzą przestronny, przeniknięty ekologicznymi ideami Berlin i krajobrazy wypełnione wiatrakami, wizyta w Stuttgarcie musi być zaskoczeniem.  więcej »
Szukaj w serwisie
ADAPTCITY
DOKLIP
Chronmyklimat.pl
Agro
wlacz sie
Niskoemisyjna Polska 2050
Koalicja Klimatyczna